Info 40 lat Muzeum

              Muzealnictwo i kolekcjonerstwo regionalne jest tematem przewodnim obchodów jubileuszu czterdziestolecia Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. Muzeum realizuje projekt „Od włoskich bufetów po ebay kolekcjonerów, czyli muzeum po drodze” finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Samorządu Województwa Mazowieckiego. W związku z nim przygotowano wystawę o tym samym tytule prezentującą zarówno dorobek czterech dekad pracy muzeum, jak i zbiory kolekcjonerów związane z regionem byłego województwa ostrołęckiego. Ekspozycję można obejrzeć w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce od 10 października do 13 grudnia br.

W bieżącym roku zorganizowano także wiele wydarzeń mających na celu przybliżenie idei kolekcjonerstwa, takich jak Dzień Kolekcjonera, spotkania z cyklu „Przyznaj się, co zbierasz?”, lekcje muzealne „Od kolekcji do muzeum” oraz konkurs dla dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli.

Jubileusz Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce jest okazją do ponownego spotkania z Radioklubem „Baza” SP5KVW. W ramach porozumienia zorganizowana zostanie akcja okolicznościowa HF40MKK trwająca od 13 do 29 listopada 2015 roku. W czasie trwania akcji, w dniach 27 i 28 listopada, klub będzie nadawał z muzeum w Ostrołęce. Aby uatrakcyjnić wydarzenie muzeum ufundowało nagrody dla 30 losowo wybranych operatorów z SP, którzy przeprowadzą QSO.

Nagrody:

– Kubek jubileuszowy MKK

Kubek MKK

– Katalog wystawy „Od włoskich bufetów po ebay kolekcjonerów, czyli muzeum po drodze”, Ostrołęka 2015

Katalog

– Książka, Maria Samsel, Wycinanka kurpiowska, Ostrołęka 2002

Książka o wycinankach

– Oryginalna wycinanka kurpiowska

Wycinanka

– Tradycyjne pieczywo obrzędowe z regionu Kurpi, tzw. „bysiek”

Autosave-File vom d-lab2/3 der AgfaPhoto GmbH

Autosave-File vom d-lab2/3 der AgfaPhoto GmbH

– Płyta CD „Pola” w wykonaniu Apolonii Nowak i zespołu Swoją Drogą Trio

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ponadto wszyscy operatorzy identyfikujący się znakiem zawartym w logu akcji będą mieli szansę na jednorazowe bezpłatne zwiedzanie wystaw muzealnych, zarówno w siedzibie głównej muzeum w Ostrołęce przy placu gen. Józefa Bema 8, jak i w Pomniku Mauzoleum żołnierzy poległych w bitwie pod Ostrołęką 26 maja 1831 roku

Pomnik mauzoleum nocą Pomnik mauzoleum.Fragment ekspozycji I

oraz w Zagrodzie Kurpiowskiej w Kadzidle.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA 

                Osoby, które przeprowadzą łączność ze stacją okolicznościową HF40MKK nadającą z terenu Muzeum w dniach 27 -28.11.2015 r. otrzymają możliwość uzyskania darmowych wejściówek dla rodzin.   

                Aby odebrać karnet operator proszony jest o zgłoszenie się do głównej siedziby Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce przy placu gen. Józefa Bema 8 w okresie 6 miesięcy od daty zakończenia akcji okolicznościowej.

Jeśli Cię to zainteresowało zapraszamy dalej