Archiwum aktualności SP5KVW 2002-2012

*****
[2010-03-05] 

  Stacja meteo Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego na rzece Narew w Ostrołęce
Stan na dzień 05.03.2010 godz. 12.00 UTC>>>Poziom 246cm.
FOTO:
1. Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz siedziba radioklubu SP5KVW w Ostrołęce.
2.Punkt pomiaru poziomu wody w Narwi na tle mostu.
3.Punkt pomiaru wody w tle wału ochronnego.
4.Odczyt na dzień 05.03.2010 godz. 12.00 UTC.
Czynimy starania aby stację M.C.Z.K.podłączyć do systemu APRS WX. Blokują nas trochę sprawy formalne i sprzętowe. Oprócz poziomu wody w Narwi będzie możliwe śledzenie stanu pogody w czasie rzeczywistym oraz prognozy na następne dni.
73 de SP5GJH
*****
[2010-02-18] 

  Współpraca RADIOKLUBU SP5KVW z INFO-TV-FM z Zamościa
Radioklub SP5KVW działający przy Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Ostrołęce nawiązał współpracę z firmą INFO-TV-FM z Zamościa,która jest właścicielem wieży telekomunikacyjnej w OSTROŁĘCE-ŁAWY.
Budowa współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego,oraz z budżetu województwa mazowieckiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.
W styczniu br. otrzymaliśmy zgodę na nieodpłatną instalację naszych urządzeń bezobsługowych. Będą tam działały dwa przemienniki. W paśmie 439MHz do łączności fonicznych FM,oraz na 145MHz w najnowszym systemie APRS,który służy krótkofalowcom całego Świata do ustalania pozycji ruchomych obiektów.
Oba te urządzenia zostały już skonstruowane społecznie przez członków klubu i są w fazie testów. Projekt znalazł szerokie wsparcie ze strony naszych sympatyków,oraz znajomych radioamatorów. Na co dzień przemienniki będą służyły krótkofalowcom naszego miasta i regionu do zabezpieczania łączności organizacyjnej UKF, wymiany doświadczeń,szkolenia i eksperymentów technicznych.
W sytuacjach kryzysowych,zagrożenia życia i mienia ludności,sieć może być użyta i wykorzystana jako łączność zapasowa UKF we współpracy z Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego.
Ponieważ zasięg przemienników pokryje terytorium całego powiatu ostrołęckiego będziemy w stanie zabezpieczyć łączność na szczeblu powiatowym.
W przygotowaniu są odpowiednie wnioski do Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Warszawie w cel uzyskania stosownych pozwoleń. Wiosną tego roku planujemy zainstalowanie i uruchomienie urządzeń na obiekcie INFO-TV-FM OSTROŁĘKA-ŁAWY.
Projekt nie będzie miał charakteru komercyjnego.
Jerzy Ochenkowski-SP5GJH Prezes RADIOKLUBU-SP5KVW w Ostrołęce.
P.S.  Powyżasza INFORMACJA już ukazała się w lokalnych serwisach internetowych: Moja Ostroleka, eOstroleka, ostroleka.info, Radio OKO…
Wczoraj dodatkowo w Radiu OKO poszła w eter relacja z podkreśleniem wykorzystania naszej sieci w sytuacjach kryzysowych. Jest ona na czasie, gdyż zagrożenie powodzią w naszym regionie jest realne. Informacja została przesłana też do Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego.
Przemienniki RADIOKLUBU SP5KVW od dwóch miesięcy działają niezawodnie i już mogą być użyte. Tymczasowo i gościnnie antena jest zainstalowana na wys. około 40 m od poziomu terenu (blok 11-piętrowy).
*****
[2010-01-22] 

  Prace przy SR5VW i SR5NWR w Różanie
W środę 20.01.2010 w obiekcie TP EmiTel nasze urządzenia przemienników SR5VW i SR5NWR zostały zainstalowane w profesjonalnej szafie.
W pracach uczestniczyli operatorzy firmujący-odpowiedzialni: Tadek SP5RMT i Paweł SP5XAQ ,oraz SP5GJH.
VY 73 de SP5GJH.
Ps. Warto przypomnieć że nasza obecność na obiekcie jest całkowicie nieodpłatna-GRATIS!!!,co nie generuje nam dodatkowych kosztów.
2009 ROK
[2009-12-23] 

  Spotkanie okolicznościowe „Wigilia w SP5KVW”
23 grudnia br. o godz. 18.00 w siedzibie MCZK w Ostrołęce miało miejsce spotkanie okolicznościowe „Wigilia w SP5KVW”, w którym uczestniczyli: gospodarz obiektu – Kierownik Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Ostrołęce (Wojciech Merks), zaproszeni goście z Ochotniczej Straży Pożarniej w Ostrołęce (Andrzej Lipka i Jarosław Kamiński) oraz członkowie i sympatycy radioklubu SP5KVW w Ostrołęce (Jerzy SP5GJH /Prezes/, Krzysztof SP5NZH, Wojciech SP5MXW, Marek SP5OXY, Tadeusz SP5RMT, Paweł SP5VJE, Paweł SP5XAQ, Bogdan SQ5BLL, Daniel SQ5IRH, Grzegorz SQ5NAF i Jarosław SQ5QF)./
*****
[2009-12-16] 

  Oficjalne Forum Dyskusyjne Radioklubu SP5KVW
Od 16 grudnia br. uruchomione zostało oficjalne forum dyskusyjne radioklubu SP5KVW.
Forum znajduje się pod adresem (alias): http://www.forum.sp5kvw.com/
Zapraszamy do rejestracji na forum oraz czekamy na sugestie i uwagi.
Pozdrawiam,
Daniel SQ5IRH
*****
[2009-11-03] 

  Nowy przemiennik w Ostrołęce
Od 30 października br. w Ostrołęce pracuje przemiennik SR5OS w paśmie 70cm na częstotliwości 439.050 MHz.Otwieramy go tonem 1750Hz lub 123Hz.
Operatorem odpowiedzialnym jest Krzysiek SP5NZH.
Jerzy SP5GJH.
*****
[2009-11-03] 
DIGIPEATER APRS w Ostrołęce
Od 30 października br. w Ostrołęce testowo pracuje DIGIPEATER  APRS o znaku SP5KVW-2 .
Zasięg ok. 40km.
Operatorem odpowiedzialnym jest Daniel-SQ5IRH.
Jerzy SP5GJH.
*****
[2009-08-09] 

  SP5KVW w Ogólnopolskich Ćwiczeniach Łączności Kryzysowej 2009
8 sierpnia w godzinach od 15.30 do 17.30 Radioklub SP5KVW działający przy Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Ostrołęce uczestniczył w Ogólnopolskich Ćwiczeniach Łączności Kryzysowej PZK. Ćwiczenia polegały na nawiązywaniu łączności fonicznych w paśmie 3,7 MHz z radiostacjami krótkofalarskimi na terenie całej Polski. Operatorzy stacji wymieniali między sobą specjalne meldunki. Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie przydatności i skuteczności sieci krótkofalarskiej w sytuacjach zagrożenia mienia i życia ludzkiego,oraz koordynację działań tych sieci z właściwymi referatami urzędów na terenie kraju. Ostrołęcką ekipę reprezentowało czterech operatorów SP5KVW (Jerzy/SP5GJH, Krzysztof/SP5NZH, Tadeusz/SP5RMT, Daniel/SQ5IRH) i Pan Wojciech MERKS Kierownik Referatu Zarządzania Kryzysowego w Ostrołęce.
Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony: www.sp5kvw.com
Jerzy Ochenkowski-Prezes SP5KVW!
*****