Archiwum

MISTRZOSTWA POLSKI AMATORSKICH RADIOSTACJI KLUBOWYCH I INDYWIDUALNYCH Edycja 2012-2013
Komisja w składzie: Włodzimierz Karczewski – SQ5WWK – Kierownik Zawodów Zbigniew Mądrzyński – SP2JNK – Sędzia Zawodów Joanna Karwowska – SQ2LIC – Sędzia Zawodów Janusz Konder – Sekretarz Komisji na podstawie obowiązującego regulaminu zawodów i uzyskanych wyników w 12 miesięcznych turach, sporządziła końcową klasyfikację Mistrzostw Polski Amatorskich Radiostacji Klubowych i Indywidualnych.
Do klasyfikacji zaliczono uzyskane wyniki 10-ciu najlepszych tur. …………… TYTUŁY MISTRZÓW I WICEMISTRZÓW ZDOBYLI:
Kategoria „F (Y)” – stacje indywidualne KF – SSB Mistrz Polski SO5MAB Grabowo – członek Klubu SP5KVW w Ostrołęce I Wicemistrz Polski SO9BCA Głębowice II Wicemistrz Polski SQ9ZCA Osiek
                                                                 Gratulujemy !!!!!!!

 

Gra miejska „Ostrołęka 1831 – Testament Czwartaka” 
12 października pomagamy muzeum w organizacji GRY MIEJSKIEJ. Szukajcie nas spod znaku SN0HOKA. Będziemy nadawać z Fortu Bema (TFR59 w programie dyplomowym „Twierdze i Forty w Polsce”).
 plakat

Nowy sprzęt w Klubie.2 1
Praca na stacji okolicznościowej SN0LOKA i testowanie nowego sprzętu >>> KENWOOD TS-590S oraz jego satelitów na nowym stanowisku operatorskim SP5KVW -19.09.2013.
 
 

 

Wizyta Mirka ex-SP5DQK – członka naszego klubu SP5KVW.

 
 
spotkanie (5)
Dnia 21 sierpnia 2013 roku po 20 latach odwiedził nas Mirek Ex-SP5DQK, aktualnie mieszkający z rodziną w Nowym Jorku. Jak to zwykle bywa przy takich spotkaniach czasu było za mało na wspomnienia i wymianę doświadczeń. Mirek odwiedza naszą stronę klubową dość często, również obiecał zarejestrować się na naszym forum. Wygląda na to, że powróci do hobby. Już ma plany  postawienia ok. 30 metrowej kratownicy. Specjalne QTH do uprawiania krótkofalarstwa już ma, jeszcze tylko dobry transceiver i niedługo usłyszymyMirka w eterze. Fajnie było spotkac się po latach. Liczymy na częstszy kontakt Mirku!
W trakcie spotkania koledzy (SO5MAX, SP5RMT, SP5OXY) poprawili antenę A4S umęczoną przez porywiste wiatry. Jednak musieli wykorzystać obecność drabiny strażackiej do maksimum i nie mogli wziąć udziału w naszym spotkaniu z Mirkiem, natomiast do końca w spotkaniu uczestniczyli: Gosia SP5XET i Wojtek SP5MXZ.
 spotkanie (2)  spotkanie (3)  spotkanie (1)   spotkanie (4)

Wojtek SP5MXZ

 


 

ONLINE LOG I OQRS NA NASZEJ STRONIE.

 

W zakładce Online Log można znaleźć nasze logi z ostanich 11 lat. Funkcja „jocker” umożliwia sprawdzenie obecności swojego znaku we wszystkich logach. Po wyświetleniu znalezionych QSOs funcjaSHOW umożliwia rozwinięcie do bardziej szczegółowej informacji o QSO. Za pomocą naszego logu online możesz poprosić o kartę QSL  za wybrane łączności! Wystarczy przekopiować dane QSO do funkcjiMAILFORM , uzupełnić pozostałe okienka formularza i wysłać wiadomość do nas. Pamiętaj, że aby uzyskać kartę drogą pocztową musisz przysłać do nas SASEMAILFORM może również służyć jako forma kontaktu z nami w innych sprawach. Opcja QSO listing pokazuje wszystkie QSO w wybranym logu, a kliknięcie na znak stacji przenosi nas do informacji o stacji na QRZ.COM. Online log jest jeszcze w fazie testów i nie wszystkie funkcje są uruchomione, ale jest niesłychanie użytecznym narzędziem. Zapraszamy do testowania!